VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Očkování

Otázka 14.4.2020     Pes

Dobrý den, prosím o radu ohledně pravidelného očkování pejska. Dnes jsme byli na očkování v jiné vet ordinaci než pravidelně jezdíme. Pejsek /Stafbulík 6 let/ naočkován těmito vakcínami/foto z průkazu přikládám/.Na vzteklinu naočkován nebyl, ačkoli v průkazu měl datum příštího očkování 4/2020. Paní doktorka řekla, že u vakcíny kterou byl naočkován v roce 2019 je platnost 3 roky a datum nám přepsala na rok 2022. Takže byl naočkován pouze Nobivac DHPPi a Nobivac L4.Mám z toho divný pocit, protože doposud byl očkován proti vzteklině každý rok. Nerad bych něco podcenil. Děkuji Vám a přeji hezký den. E.Mertlík

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. V ČR není výskyt vztekliny již více než 15 let.Proto je u nás možnost povinné vakcinace proti vzteklině co 3 roky.Platí to pouze pro ČR. Doporučené vakcíny jsou Rabisin R., Nobivac R. Tedy monovalentní. Ve své ordinaci očkuji co 3 roky proti vzteklině těmito vakcínami a každý rok polyvalentní vakcínou typu DHPPIL/ 3, nebo 4/. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?