VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Maltézáček záchvaty

Otázka 30.3.2021     Pes

Dobrý den, u naší fenky maltézáčka (nyní má 5 let) se před 2-3 lety začaly projevovat zvláštní záchvaty, kdy zničehonic nemůže chodit, okolí zdá se vnímá, i to vypadá, že se snaží jít za námi, ale tělo jí nefunguje, jen stojí, trochu se třese, většinou to přejde do 2 minut. Veterinář nám dal antiepileptika, ale bylo nám řečeno, že to nevypadalo jako klasický epileptický záchvat, takže ani nevíme, co přesně to je. Dělal i jakýsi test z krve, jestli jí nedělá zle maso (?), nicméně test nic takového neprokázal. Bere pravidelně léky (půl tbl ráno, půl večer), od té doby je záchvatů méně, ale jednou za čas stále nějaký má (mám ale pochybnosti o tom, zda jí je rodiče dávají opravdu svědomitě). Můj dotaz je 1) co dalšího přichází v úvahu, pokud to není klasická epilepsie? 2) Kdy lze uvažovat o vysazení léků? Až se nějakou dobu neobjeví vůbec žádný záchvat? Děkuji moc za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Pokud by jste chtěli dodiagnostikovat svého pejska, myslím , že by jste se měli obrátit na vybrané refer. veterin.pracoviště / klinika Jaggy Brno, Vet.klinika malých zvřat při veterin.univerzitě v Brně.Pokud by se potvrdila dg :epilepsie , prášky se berou doživotně. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?