VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Boule na žebrech

Otázka 2.11.2020     Pes

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, který se týká našeho pětiletého výmarského ohaře Buddyho. Asi pře pěti dny se nám zaběhnul za hárající fenou německého ovčáka, ta mu řádně vyčinila - kousla ho do hrudníku, kde vznikla jen na jednom místě jakokdyby díra po zubu, všechno bylo v pořádku, ránu jsem mu vydezinfikovala a potírala Betadine mastí. Pak se mu ale začala dělat taková tuhá rezistence asi tak pět cm od otevřené ranky, tak jsme to přičítali tomu, že to může mí po pokousání pohmožděné. Ranka mu potom začala hnísat, takže jsem mu ji proplachovala Microdacinem (jsem zdravotní sestra na septické chirurgii a pár úrazu jsem mu už dokázala vyřešit i sama) a vypadá dobře, bez známek zánětu, ovšem hrčka kousek od rány tam pořád je. Je bez zabarvení velikosti asi jako půlka vajíčka, jako hematom to nevypadá, není ani červená ani že by více hřála jako u abscesu, je to je takové tuhé a vazivové něco...Asi tři dny zpět reagoval velmi bolestivě při doteku i kňučel, to jsem volali i našemu veterináři, který řekl ať to ještě pozorujeme. Teď se mu na to můžeme normálně sáhnout a je v pohodě, teplotu nemá a problémy s jídlem taky ne...Tak jsem se chtěla zeptat i Vás, jestli máme navštívit raději veterinu, i když nevykazuje známky zánětu. Děkuji moc za odpověď a přeju krásný den Čaníková

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, kousné rány jsou komplikovanmé vznikem podkožní kapsy, která se pak snadno plní ranným sekretem a hnisem, neboť rána je vždy infikovaná. Je potřeba ponechávat ranku otevřenou a sekret odstraňovat, případně ránu drenovat. K veterináři bych raději zašla, kdžy mu vysvětlíte, že jste pak schopna doma o ránu dobře pečovat, jistě nebude příliš mnoho návštěv nutných. Může být ale potřeba cleková medikace.

Reakce od tazatele

Děkuji moc za odpověď, nakonec se boule zvětšila a hned jsme jeli na veterinu, dostal ATB a už je vše na dobré cestě

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?