VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

zhoršující se srst a škrábání

Otázka 9.3.2020     Kočka

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme doma dvě kočičí slečny a poslední týdny se stále drbou, po zjištění že mají stroupky za ušima jsem s nima jela k veterináři. Kočičky žijí pouze v bytě, ale existuje šance že jsem mohla nějaké parazity přinést nevědomky domů. Dostali tabletu comfortis. Po aplikaci výzarné změny nenastaly. Doktor mi řekl, že když to nepomůže tak mám za měsíc opakovat, což jsem také udělala. Kočičky se drbou méně, ale potíže přetrvávají. Navíc se jim na dotyk zhoršuje kožíšek. Chystám se znovu na veterinu, ale tyto akce je stresují. Prosím jen o radu zda by to mohlo být něco jiného než paraziti. Moc děkuji.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, těch příčin může být celá řada včetně alergie. si se návštěvě nevyhnete, bude třeba i provést vyšetření na kožní mykozy, Ještě zapátrejte, jestli u Vás nedošlo k nějaké změně (krmivo, úklidové prostředky, nový pelíšek, atd...) S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kočky a blechy: Jak zvládnout alergickou reakci

Vysoká citlivost na bleší kousnutí nebo alergická dermatitida (zánět kůže) bývá u koček velmi častá. Vlastně jde o nejrozšířenější onemocnění domácích mazlíčků vůbec. Ačkoli se alergie obvykle projevují mezi prvním a pátým rokem života kočky, může se alergie na blechy projevit prakticky kdykoli. Za původce alergií nebo zvýšené citlivosti jsou pak považovány bleší sliny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?