VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pooperační obleček

Otázka 29.4.2020     Kočka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu co dělat, když naše dvouletá kočička byla včera na kastraci a paní veterinářka nám doporučila vyrobit pooperační obleček z nohavice legín nebo rukávu trika. Kočky prý ve většině případů nesnáší ten "trychtýř" a tohle by mělo být lepší. Když byla ještě oblbnutá po narkóze, obleček jsem na ní na rady paní veterinářky natáhla a vše se zdálo být v pořádku. Jenže už večer si začala obleček kousat a lízat, protože ho chtěla sundat. Byla jsem ujištěna, že otvory na nohy jsou akorát, nikde ji nic neškrtilo ani neplandalo, ale prostě no nesnesla mít na sobě. Nechala jsem jí ho, ale ráno mě bohužel čekal obleček sundaný na zemi a kočka ležící na gauči. Ránu si dnes zatím nelízá, protože spí, ale předpokládám, že začne. Chtěla bych se tedy zeptat, zda ji mám násilím nutit do oblečku, nechat jí na bez něj nebo něco jiného. Kočka je bytová, ven se nedostane vůbec. Děkuji moc

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, obávám se, že vzhledem k času, který uplynul od Vašeho dotazu, za což se moc omlouvám, máte již situaci nějak vyřešenou. Rozhodnutí o nutnosti nošení oblečnu po operaci patří do komeptence ošetřujícího lékaře. Já osobně kočkám po kastraci nedávám nic, neboť jsou z toho zbytečně stresované a ránu si téměř nikdy nelížou, ale ránu jsem neviděla, a paní doktorka pro to má jistě důvod.

Další zajímavý obsah

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?