VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kastrovaná kojící kočka

Otázka 7.4.2021     Kočka

Dobrý den, máme doma 5 koček, minulý rok v létě jsme nechávali v tu dobu nejmladší kastrovat když jí byl 1 rok, jinak jsou všechny ostatní vykastrované a den po kastraci jsem donesli domů malé koťátko, mohlo mu být tak měsíc možná míň, krmili jsme ho ze stříkačky kočičím sunarem a jednou jsme si všimli že kotě pije od právě vykastrované kočky a kočka měla mlíko, nevěděli jsme co dělat, báli jsme se aby kočce nepotrhala stehy, tak jsme si nechali pít, ale jen pod dohledem, na noc jsme je drželi odděleně, ale teď je to skoro rok od kastrace kočky a tím pádem i tehdejší kotě má teď skoro rok a občas je nachytáme jak menší od starší kočky pořád pije a kočka i když je skoro rok vykastrovaná má pořád mlíko, chtěla bych vědět jestli to je normální a nemáme si toho doma všímat nebo to máme začít nějak řešit, děkuji

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Normální to není. Kastrace kočky může být komplexní- tedy odebrané vaječníky a děloha / ovario-hysterektomie/, nebo částečné /děloha .,+ příp. jeden vaječník/. Ve vašem případě se jedná spíše o 2. formu kastrace. Pokud to chcete řešit, tak se zeptejte veterináře , který to prováděl, zda-li byly kočce odňaty při kastraci oba vaječníky. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?